سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا:       salamat.gov.ir

7:00:54 PM 1399 / 12 / 08
 
اطلاعیه ها شبکه بهداشت و درمان

روز جهانی بهداشت با شعار حمایت از پرستاران و ماماها

روز جهانی بهداشت با شعار حمایت از پرستاران و ماماها

هفتم آوریل مصادف با ۱۸ فروردین با نام روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری این روز بالا بردن آگاهی عموم مردم جهان، درباره موضوع خاص سلامتی است که سازمان بهداشت جهانی آن را در رأس اولویت های سلامت سال قرار داده است.


امسال نیز روز جهانی بهداشت با هدف تجلیل از زحمات و نقش پرستاران و ماماها و یادآوری نقش آنان در ساختن دنیای شادتر و سالم تر، با عنوان «از ماماها و پرستاران حمایت کنید» نامگذاری شده است.


نامگذاری روز جهانی بهداشت به نام پرستاران و ماماها، نقش فعلی پرستاران و ماماها را در سراسر جهان برجسته می کند. هدف سازمان جهانی بهداشت در واقع این است تا اطمینان حاصل شود که نیروی کار پرستاری و مامایی به اندازه کافی تقویت و حمایت شده است و همه افراد، در همه جا خدمات بهداشتی و درمانی موردنیاز خود را دریافت می کنند.


در حال حاضر شیوع و گسترش ناگهانی ویروس کرونا در حالی طیف وسیعی از مردم را نگران کرده است که پرستاران و کادر بهداشتی، پزشکی و درمانی به عنوان پیشگامان و مبارزان خط مقدم مقابله با این بیماری، با تلاش های بی دریغ و شبانه روری خود، علاوه بر مراقبت و درمان از بیماران کووید ۱۹، نوعی انرژی مثبت و حال خوب را به جامعه تزریق کرده اند، لذا از مردم و افراد جامعه نیز انتظار می رود با ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال ضمن کمک به مهار و کنترل بیماری کرونا، با این اقدام به نوعی از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی قدردانی نمایند.

ساعت : 10:29 -  روز  : دو شنبه  - 18 /  1 / 1399 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :197

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر