سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا:       salamat.gov.ir

6:48:52 PM 1399 / 12 / 08
 
اطلاعیه ها شبکه بهداشت و درمان

شعار هفته ملی کودکان: آینده را باید ساخت.

شعار هفته ملی کودکان: آینده را باید ساخت.

کودکان، آسیب پذیرترین گروه در هر جامعه هستند و از هیچ چیز آنان از جمله غذا، پوشاک و نیازهای دیگرشان نباید کاست. عدم توجه به وضعیت کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه‌دار می‌سازد به امید اینکه اقتصاد آینده کشور تامین باشد نه توجیه و بازده اقتصادی دارد و نه حرکتی انسانی محسوب می‌شود.

روز جهانی کودک ، این وظیفه را به دولت‌های جهان یادآوری می کند که برای کودکان مستقل از تبار آنان، یک زندگی درخور انسان فراهم کنند. از زمان تصویب پیمان‌نامه‌ حقوق کودکان سازمان ملل در تاریخ ۲۰ نوامبر ۱۹۸۹، حق تامین نیازهای اساسی کودکان در قوانین بین‌الملل تصریح شده است.پیمان‌نامه حقوق کودک یک کنوانسیون بین‌المللی است که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودکان را بیان می‌کند.

 کودک بر اساس ماده یک پیمان‌نامه حقوق کودک به هر انسان کمتر از ۱۸ سال گفته می‌شود. این کنوانسیون شامل ۵۴ ماده و دو پروتکل اختیاری بوده که چهار اصول پایه‌ای آنرا جهت می‌دهد:

- هیچ کودکی نباید از تبعیض رنج ببرد.

- زمانی‌که در رابطه با کودکان تصمیم‌گیری می‌شود، باید منافع عالیه آنان در راس قرار گیرد.

- کودکان حق حیات داشته و باید رشد کنند.

- کودکان حق دارند آزادانه عقاید و نظرات خود را ابراز کنند و این نظرات در تمامی اموری که به آنها مربوط می‌شود، باید مورد توجه قرار گیرد.

امسال زمان برگزاری هفته ملی کودک از 12 تا 18 مهر ماه می باشد. نظر به شیوع بیماری کووید19، بزرگداشت هفته ملی کودک سال جاری با شعار "آینده را باید ساخت" از طریق اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی و با حفظ فاصله اجتماعی انجام می شود. در این هفته با رویکرد بازی، نشاط و تحرک فیزیکی و تمرکز بر موضوعات ذیل برگزار می گردد.

  • بازی و نشاط و بازی های مناسب خانگی
  • بدرفتاری های کودکان و کنترل اضطراب آن ها در دوران کرونا
  • فعالیت فیزیکی و پیشگیری از چاقی و اضافه وزن
  • سلامت و ایمنی
  • تغذیه مناسب شیرخواران و کودکان

ساعت : 22:33 -  روز  : شنبه  - 12 /  7 / 1399 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :90

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر