با استفاده از راهکارهایی مثل پوشیدن لباس‌های سبک با رنگ روشن، استفاده از کلاه‌های پهن، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی 30 و بالاتر، مصرف مقادیر فراوان مایعات، استفاده از مایعات شور مانند دوغ یا آب‌میوه در صورت عرق کردن و اجتناب از فعالیت‌های ورزشی در روزهای گرم؛ می‌توان از بروز گرمازدگی جلوگیری کرد.

4:56:05 PM 1397 / 04 / 25
 
اخبار شبکه

به مناسبت روز جهانی هاری

به مناسبت روز جهانی هاری

هرساله ششم مهرماه مصادف با 28 سپتامبر روز جهانی هاری نامگذاری شده است .

بیست وهشتم سپتامبر (6مهر ) روز جهانی ‌هاری نامگذاری شده است و شعار روز جهانی‌ هاری «با تلاش همگانی به سوی ریشه‌کنی ‌هاری برویم » اعلام شده است.

بیماری هاری یک بیماری ویروسی میباشد که ابتلا به آن صد در صد کشنده خواهد بود . هاری جز بیماریهای مشترک بین انسان و حیوانات می باشد که مخزن بیماری تمام پستانداران از جمله سگ ، گربه ، گرگ ، شغال ، الاغ ، گوسفند ، گاو و... ( بجز موش خانگی ) است .

اولین اقدام بعد از گزش یا تماس مخاط بدن انسان با بزاق پستانداران شستشو با آب و صابون به مدت بیست دقیقه می باشد . بلافاصله بعد از شستشو واکسیناسیون علیه بیماری هاری و در صورت نیاز تزریق سرم ضد هاری انجام شود.

در شهرستان آران و بیدگل مرکز پیشگیری و درمان هاری واقع در میدان امام خمینی جنب اورژانس امام خمینی بصورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی می باشد.

جهت تماس با مرکز پیشگیری و درمان هاری با تلفن 03154737766 تماس حاصل نمایید.
 

ساعت : 7:49 -  روز  : پنج شنبه  - 6 /  7 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :149

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر