1:54:26 PM 1397 / 09 / 27
 
اخبار شبکه

کلاس آموزش ایدر

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از انتقال اچ آی وی (HIV)

کارگاههای آموزشی پیشگیری از انتقال اچ آی وی از مادر به کودک برای مراقبین سلامت و ماماها مراکز سلامت جامعه تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، پزشک مسئول ایدز معاونت بهداشتی دانشگاه در ابتدا در زمینه بیماری ایدز و راههای انتقال و همچنین پیشگیری از آن سخنانی را بیان کرد.


دکتر هدایتی در ادامه ، هدف از برگزاری کارگاه را آشنایی فراگیران با دستورالعمل اجرایی برنامه های کنترل اچ ای وی و سلامت باروری با هدف حذف انتقال اچ ای وی از مادر به نوزاد عنوان کرد.


پزشک مسئول ایدز معاونت بهداشتی دانشگاه گفت: فاز اول برنامه از سال 1393 در 16 دانشگاه علوم پزشکی کشور به مرحله اجرا درآمده است و با اجرای آن یک درصد (1%) انتقال اچ آی وی از مادر به نوزاد کاهش داشته است.


ایشان در ادامه ضمن بیان آمار جهانی و کشوری و همچنین در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل نحوه اجرای این برنامه را بیان کرد.


وی در پایان تصریح کرد: فاز 2 این برنامه در کل کشور در 42 دانشگاه با اولویت مناطق حاشیه شهرها در سال 96 در حال اجرا می باشد و در دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز از ابتدای آذرماه 96 این برنامه در سطح کل دانشگاه عملیاتی گردیده است.


لازم به ذکر است: نحوه انجام تست تشخیص سریع اچ آی وی به صورت عملی توسط کارشناس پایگاه مشاوره بیماری های رفتاری آموزش داده شدو چند نفر از شرکت کنندگان بطور عملی تست را انجام دادند.


                                                                                 روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     کلاس آموزش ایدر           کلاس آموزش ایدر
 

ساعت : 13:15 -  روز  : دو شنبه  - 27 /  9 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :143

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر