5:34:13 AM 1402 / 03 / 18
 
اخبار شبکه

کمیته آنفلوانزا

کمیته آنفلوانزای پرندگان در محل شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل برگزار شد

کمیته پیشگیری از آنفولانزای پرندگان با هدف هماهنگی بیشتر با  ارگان ها جهت پیشگیری و آمادگی در برابر بروز آنفلوانزای پرندگان، با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان و سازمانها و نهادهای مرتبط، در دفتر مدیریت شبکه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، سرپرست شبکه بهداشت و درمان ضمن تاکید بر اهمیت این بیماری گفت: خوشبختانه تاکنون مواردی از ابتلای انسان به آنفلوانزای پرندگان در منطقه مشاهده نشده است.


دکتر اعظم باقری در ادامه با تاکید بر نقش آموزش در پیشگیری از این بیماری و لزوم تقویت نظام مراقبت از آنفلوانزای پرندگان افزود: همکاری تمام ارگانها برای پیشگیری و کنترل این بیماری لازم و ضروری است.


سرپرست شبکه بهداشت با اشاره به اینکه اجرای مانور آمادگی در برابر آنفلوانزای پرندگان با هماهنگی فرمانداری و همکاری ادارات مرتبط در دستور کار شبکه بهداشت قرار دارد افزود: این مانور می تواند وظایف هرکدام از ادارات را در این زمینه مشخص کند تا در هنگام بروز و شیوع این بیماری همه به وظیفه خود واقف باشند.


کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه نیز در ابتدا در خصوص اهمیت هماهنگی بین بخشی و شرح وظایف هر یک از ارگانها مطالبی ارائه نمود.


در ادامه رییس اداره دامپزشکی با بیان اینکه در صورت اعلام و یا مشاهده موارد مشکوک به آنفلوانزای پرندگان کارشناسان این مرکز سریعاً به محل اعزام می شوند گفت: قرنطینه و کنترل رفت و آمد در کانون این بیماری امری ضروری است و همکاری بیشتر نیروی انتظامی برای کنترل رفت و آمد حتی از شعاع چند کیلومتری کانون شیوع این بیماری را خواستار شد.


این کمیته با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان، روسا و نمایندگان دامپزشکی، جهادکشاورزی، نیروی انتظامی، اداره محیط زیست، کارشناس برنامه آنفلوانزای معاونت بهداشتی، کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماریها، کارشناس بهداشت محیط و کارشناس آنفلوانزای شبکه بهداشت برگزارشد.

                                                                           

                                                                              روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل


      کمیته آنفلوانزا          کمیته آنفلوانزا

ساعت : 13:21 -  روز  : سه شنبه  - 13 /  9 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :578

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: