3:39:46 PM 1402 / 03 / 18
 
اخبار شبکه

از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون

از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون

مراجعه بیش از 20000 بیمار به بیمارستان ها و اورژانس و مراکز جامع سلامت شبانه روزی


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل رییس دانشگاه وسرپرست شبکه بهداشت و درمان و معاونین بهداشت و درمان در ایام نوروز از بیمارستانها و مراکز سلامت جامع بازدیسد کردند و سال جدید را به پزشکان و پرستاران و پرسنل تبریک گفته و برای آنان آرزوی موفقیت نمودند.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان گفت: از تاریخ 25 اسفندماه لغایت 17 فروردین 98، بیش از 14300 بیمار به اورژانس های تحت پوشش این شبکه مراجعه کرده اند.


دکتر اعظم باقری افزود: از این تعداد بیش از 9300 بیمار به صورت سرپایی در اورژانس و حدود 526 بیمار بستری شده و تحت درمان قرار گرفته اند.


وی، با بیان اینکه در این مدت 17 مورد عمل جراحی اورژانسی انجام شده، تصریح کرد: 53 بیمار نیز در بخش های ویژه بستری شده اند.


دکتر باقری در پایان گفت:8 احیاء قلبی ریوی، اعزام 34 بیمار به مراکز معین، 31 زایمان طبیعی، 17 زایمان به روش سزارین صورت گرفته است و همچنین تعداد 5700 بیمار نیز به مراکز سلامت جامع شبانه روزی در شهرهای ابوزیدآباد، نوش آباد و سفید شهر برای دریافت خدماتی از قبیل پزشک و تزریقات و پانسمان و غیره مراجعه کرده اند.


در بازدید بازرسان و کارشناسان واحد مهندسی بهداشت محیط بیش از 1280 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی جمع آوری شد.


مهندس علی اعتصام کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه ضمن اعلام این خبر گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون بیش از 953 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، 195 مورد بازدید از اماکن عمومی، 506 مورد کلرسنجی آب آشامیدنی، صدور بیش از 200 کارت سلامت، 28 اخطاریه بهداشتی، 37 مورد نمونه برداری مواد غذایی، نمونه برداری از آب آشامیدنی برای آزمایشات میکروبی 98 مورد، 3 اخطار تعطیل، معرفی متخلفین بهداشتی به مراجع قضایی 3 مورد و برگزاری 9 جلسه آموزشی از فعالیت های واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بوده است.


از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون بیش از 356 ماموریت توسط مرکز اورژانس و مدیریت حوادث شهرستان صورت گرفته است.


به گفته مدیر مرکز مدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی تعداد 189 ماموریت در شهرستان آران و بیدگل، 81 مورد در شهر نوش آباد، 45 مورد در سفید شهر، 41 مورد در شهر ابوزیدآباد انجام شده است.


علیرضا راحتی افزود: در ایام نوروز بیش از 7 ماموریت نیز در مناطق کویری مرنجاب ، فیض آباد . مجید آباد به این مرکز گزارش شده است که تعداد مصدومین این ماموریت ها 25 نفر بوده است.


وی افزود از کل ماموریت های انجام شده تعداد 67 مورد درمان در محل بوده است و 289 مورد اعزام به بیمارستان صورت گرفته است.


کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری ها گفت: بیش از116 نوزاد از لحاظ کم کاری تیروئید نمونه گیری شدند که از این تعداد 7 نفر مشکوک جهت نمونه گیری مجدد و انجام آزمایش تکمیلی فراخوان شده اند.


وی افزود: در ایام نوروز بیش از 18 مورد واکسیناسیون نیز در سنین مختلف توسط کارشناسان این واحد انجام شده است.


محسن فریدونی در ادامه گفت: مرحله اول جونده کشی و مبارزه با مخزن بیماری سالک در بخش های مرکز ی و کویرات نیز به پایان رسید.


                                                                                 روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل
 

ساعت : 10:46 -  روز  : سه شنبه  - 20 /  1 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :495

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: