سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا:       salamat.gov.ir

3:31:33 AM 1399 / 07 / 06
 
اخبار شبکه

همایش توجیهی مدیران مدارس

همایش توجیهی مدیران مدارس شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

همزمان با بازگشایی مدارس و در راستای آموزش دستورالعمل های کنترل و پیشگیری کرونا ویروس، همایش توجیهی با حضور مدیران مدارس شهرستان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، در این همایش که روز دوشنبه ۹۹/۶/۱۷ در سالن شهید عربیان و با حضور رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش شهرستان و 130 نفر از مدیران مدارس برگزار گردید، سرپرست شبکه اجرای دقیق وسخت گیرانه دستورالعمل های ابلاغی برای مدارس را خواستار شد. 


دکتر اعظم باقری افزود: ما باید در برابر کرونا ویروس شرایط را مدیریت کنیم و مدیران مدارس بایستی خلاقیت و هنر خود را برای آموزش بر اساس پروتکل های بهداشتی بکار ببندند، به گونه ای که در وضعیت زرد شهرستان، نیاز به حضور و تجمع دانش آموزان نباشد.


وی ضمن اشاره به بهره برداری از فرصت آموزش های غیرحضوری در این شرایط گفت: ضروریست تا در صورت ادامه وضعیت بحرانی، آمادگی آموزشی مدارس به گونه ای باشد که هیچ مدرسه ای در شهرستان تعطیل نشود.


ایشان با تاکید بر استفاده اجباری از ماسک برای تمامی دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس، رعایت فاصله گذاری، برگزاری کلاسهای درس ۳۵دقیقه ای، برگزاری کلاسها با حضور کمتراز ۱۵ دانش آموز و نظارت بر زنگ تفریح مدارس، از مدیران مدارس خواستند برنامه های جانبی فرهنگی، ورزشی و حضور میهمان و سخنران در فوق برنامه هارا کلاُ حذف کنند.


دکتر باقری گفت: در صورت وجود موارد مشکوک در بین دانش آموزان، تا بهبودی کامل و اخذ گواهی پزشک، از حضور آنها در مدارس ممانعت بعمل آید.


وی افزود: رابطین و مراقبین سلامت مدارس بطور دقیق و مستمر و از طریق ارتباط با واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس بر اجرای پروتکلهای بهداشتی نظارت کنند.


رئیس اداره آموزش و پرورش در ادامه این همایش خطاب به مدیران مدارس گفت: سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس، خط قرمز ماست و مدیران مسئول رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس هستند که در صورت سهل انگاری هر مدیر ، بلافاصله تصمیمات بازخوردی اعمال خواهیم کرد.


ایشان تاکید کرد: مدیران مدارس موظفند حداکثر تا پایان هفته یکی از پرسنل خود را بعنوان مراقب سلامت و یک نفر را بعنوان نیروی خدماتی به شبکه بهداشت معرفی کنند تا در اسرع وقت آموزشهای لازم جهت نظارت و اجرای پروتکلهای بهداشتی انجام شود. لذا با توجه به اهمیت موضوع در صورت عدم معرفی مراقب سلامت توسط مدرسه، مدیران مدرسه به عنوان مراقب سلامت تلقی و شرح وظایف ابلاغ خواهد شد.


در پایان همایش، مهندس علی اعتصام کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه، پروتکل های بهداشت محیط مدرسه و نحوه گندزدایی سطوح در مدارس را بیان نمود و سامانه تلفنی ۱۹۰ را در دسترس ترین روش ممکن، برای تمامی همشهریان عزیز جهت برقراری ارتباط با همکاران بهداشتی دانشگاه اعلام کرد.


                                                                    روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل


     همایش توجیهی مدیران مدارس         همایش توجیهی مدیران مدارس

      همایش توجیهی مدیران مدارس         همایش توجیهی مدیران مدارس

     همایش توجیهی مدیران مدارس          همایش توجیهی مدیران مدارس

ساعت : 22:46 -  روز  : دو شنبه  - 17 /  6 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :46

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر