6:30:43 AM 1402 / 03 / 18
 
اخبار شبکه

مشارکت همگانی در طرح سردار شهید سلیمانی برای پیشگیری از افزایش مجدد کرونا و تعطیلی های اجباری

مشارکت همگانی در طرح سردار شهید سلیمانی برای پیشگیری از افزایش مجدد کرونا و تعطیلی های اجباری

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: تمرکز ما در طرح شهید سلیمانی بر بحث پیشگیری از گسترس کروناست. 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، دکتر اعظم باقری گفت: تمرکز ما در طرح شهید سلیمانی بر بحث پیشگیری از گسترس کروناست. در این طرح با اعزام کارشناس به درب منازل و آزمایش ونمونه گیری از افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط می باشند احتمال گسترش بیماری توسط ناقلین به حداقل خواهد رسید مشروط به اینکه مردم عزیز مشارکت فعال با مجریان داشته باشند.


سرپرست شبکه با اشاره به تامین اعتبارات تست های رپید یا تشخیص کرونا از محل اعتبارات دولتی، اظهار داشت: مراکز تشخیص کرونا تست های رپید را برای آزمایش افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط بوده اند، مورد استفاده قرار می دهند.این تست بیش از اینکه برای تشخیص قطعی به کار برود، می تواند با توجه به شرایط آن مانند: حضور کارشناسان در منزل ، رایگان بودن انجام تست، پاسخ سریع در حداکثر نیم ساعت و تشخیص ناقلین بدون علامت به کار برود.


وی افزود: در پایان هفته ی اول نمونه گیری، 155 آزمایش از 82 خانوار نمونه گیری انجام شده است. این اقدام باعث شد تا افرادی که از مثبت بودن تست خود آگاه نبودند در شرایط قرنطینه قرار بگیرند و متعهدانه از انتقال ویروس به دیگران پیشگیری کنند.


همچنین همکاران ما در مراکز و پایگاههای جامع سلامت به منظور آموزش و توانمندسازی عمومی، 186 مورد آموزش حضوری در محل را برای خانواده ها ثبت کرده اند.


ایشان در پایان افزود: "وضعیت نارنجی درشهرستان ماندگار نیست" امیدوارم همشهریان عزیز با زدن ماسک و رعایت پروتکل ها وهمچنین عدم شرکت در تجمعات به خصوص خانوادگی و دورهمی شب یلدا ، به خروج از وضعیت فعلی و کاهش بار خستگی بردوش مدافعان سلامت و پیشگیری از تعطیلی های اجباری اصناف کمک کنند.


                                                                          روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل
 

ساعت : 8:36 -  روز  : سه شنبه  - 25 /  9 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :254

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: